Strona Główna  |  FAQ  |  Kontakt  |  Mapa Strony  

Z OSTATNIEJ CHWILI: OBSADA DO FILMU RATCHET I CLANK


ETAPY DUBBINGU

Co to jest dubbing i jakie są jego etapy powstawania oraz kto bierze w tym wszystkim udział ...

więcej...

WARSZTATY DUBBINGOWE :

WYWIADY

Ludzie dubbingu : aktorzy, dialogiści, reżyserzy. Zobacz z kim mi się udało porozmawiać

więcej...

Ostatnio rozmawiałem z :
Julią Kamińską
Bartkiem Wierzbiętą
Agnieszką Mrozińską-Jaszczuk
Moniką Pikułą
Barbarą Wrzesińską
Paszkowskim Wojtkiem (Mapety)

RECENZJE FILMÓW

Recenzje filmów w polskiej wersji językowej. Co nam się podoba a co nie.

więcej...

WYDARZENIA

Konferencje prasowe, premiery, spotkania z aktorami i wiele innych dubbingowych rzeczy.

więcej...

Linki do stron :

POLECAMY STRONY :

LINK SPONSOROWANY

KONTAKT ZE MNĄ

Masz pytanie do autora strony ? Śmiało, pisz i nie krępuj się. Postaram się odpowiedzieć na interesujący cię temat.

wyślij maila ze strony

20 kwietnia Hyży i Musiał w dubbingu

Hyży i Musiał w dubbingu

Gwiazda "Rodzinki.pl" - Maciej Musiał i muzyk Grzegorz Hyży łączą siły i głosy w dubbingu "Ratchet i Clank". Dla pierwszego, występ w ekranizacji hitu z PlayStation, to kolejna po "Samolotach", "Kumbie" i "Małym Księciu" duża rola w animacji. Dla Hyżego, znanego z programów "X Factor" i "Mali Giganci", udział w dubbingu jest dopiero debiutem. Jednak wszystkie znaki na ziemi i w odległej galaktyce pokazują, że śmiało może iść w ślady kolegi po fachu, Czesława Mozila, który pełnię dubbingowego talentu odkrył przez widzami w "Krainie lodu". "Myślę, że moje doświadczenia w sferze muzycznej i obycie z mikrofonem było bardzo pomocne. Jednak to wcale nie było proste zadanie!" – mówi Hyży, który jako robot Zed w "Ratchet i Clank" nie tylko zaśpiewał, ale również pokazał próbkę zdolności beatbokserskich! Jak głosy Macieja Musiała i Grzegorza Hyżego zabrzmią w filmowej wersji jednej z najpopularniejszych gier wideo wszech czasów, pokazują premierowe wideoklipy. A w nich moc atrakcji - wywiady z gwiazdami, śmiech i zabawne przejęzyczenia, sekretne metody walki z chrypką, prztyczek w nos Leonardo DiCaprio oraz odpowiedź na odwieczne pytanie, co wyjdzie z połączenia... lemura, wiewiórki i szczura. Wszystko to wyostrza apetyty na dzień 22 kwietnia, kiedy - tydzień wcześniej niż w USA - "Ratchet i Clank" trafią na polskie ekrany.
Zobacz: Maciej Musiał jako maskotka Playstation
Zobacz: Grzegorz Hyży debiutuje w dubbingu

W KINIE I NA DVD - ZWIASTUNY

15 kwietnia Bernard Lewandowski w Księdze Dżungli

Bernard Lewandowski w Księdze Dżungli

"Nie czytałem książki ani też nie oglądałem filmu. To niestety zmuszało mnie do spontanicznego wyciągania wniosków na bieżąco, bez znajomości historii. Duża w tym zasługa reżysera, że w rezultacie mój głos pasuje do postaci Mowgliego" - opowiada o swoim udziale Bernard Lewandowski, użyczający swego głosu Mowgliemu w najnowszym filmie Disney'a "Księga Dżungli". - "Najtrudniejsze do zagrania w tym filmie były reakcje bowiem akcja dzieje się w dżungli (wieszanie sie na lianach, skakanie po drzewach, wyścigi z rodzeństwem czyli wilkami itp. itd.). Ogólnie swojej postaci poświęciłem w studio 12 godzin + dodatkowe poprawki. Każda moja sesja nagraniowa trwała nie więcej niż dwie godziny. Myślę że była to chyba najdłuższa sesja w moich dotychczasowych nagraniach a to pewnie dlatego iż Pan Waldemar Modestowicz (reżyser polskiej wersji językowej) jest perfecjonistą. Wszystko u niego jest wyszlifowane do najdrobniejszego szczegółu gdzie brak miejsca na jakieś niedoróbki. Jest dość dokładny ale dzięki temu powstają świetnie wyreżyserowane filmy w polskiej wersji językowej."
Czy byłby Disney bez piosenek. Także w studio usłyszymy dwie piosenki w tym jedną w wykonaniu Bernarda Lewandowskiego oraz Jerzego Kryszaka (użyczającego głosu Baloo).
"Niestety z Jerzym Kryszakiem nie śpiewaliśmy razem, żałuję. Kiedy pierwszy raz usłyszałem tę piosenkę wiedziałem, że dam radę. Mimo iż Mowgli nie umie śpiewać i strasznie zawodzi to nie miałem z tym problemu bowiem jestem w chórze w Teatrze Wielkim i systematycznie ćwiczę. Z niecierpliwością czekam, aż usłyszę efekt". "Księga Dżungli" już w kinach.

7 kwietnia To wydarzyło się naprawdę czyli Szajbus i pingwiny

To wydarzyło się naprawdę czyli Szajbus i pingwiny

Pies najlepszym przyjacielem pingwina? "Szajbus i pingwiny" to zabawna i podnosząca na duchu opowieść o sympatycznym, choć kompletnie nieobliczalnym czworonogu, który ocalił przed zagładą stado pingwinów. Ta nieprawdopodobna historia wydarzyła się naprawdę w Australii i wzruszyła cały świat. W jednej z głównych ról zobaczymy popularnego amerykańskiego aktor dubbingowy - Alana Tudyka ("Ralf Demolka", "Kraina lodu", "Wielka szóstka").
Inwazja żarłocznych lisów staje się zmorą mieszkańców małego miasteczka w Południowej Australii i grozi zamknięciem głównej lokalnej atrakcji turystycznej - wyspy Fairy Penguins. Pingwiny mogą stracić życie, zaś pracujący tam strażnicy - pracę. Zawzięty farmer, wspierany przez 9-letnią wnuczkę, chce za wszelką cenę odwrócić bieg wydarzeń. Z pomocą, zupełnie nieoczekiwanie, przychodzi jego owczarek, który do tej pory specjalizował się w psotach i nie radził sobie nawet z pilnowaniem kurczaków.
"Szajbus i pingiwny" w kinach od 10 czerwca.
ZOBACZ POLSKI ZWIASTUN

25 marca Mój przyjaciel orzeł - powrót Mistrza

Powrót Mistrza

13 maja na ekrany wejdzie film "Mój przyjaciel orzeł". Jest to opowieść o przyjaźni chłopca imieniem Lukas oraz orła, którego pisklę chłopiec znalazł w lesie. Pisklę to miało złamane skrzydło więc chłopiec zabiera go do domu, postanawia go wyleczyć oraz nauczyć życia w dziki odstępach. Z czasem poprzez pomoc rannemu ptakowi zaczyna się nawiązywać niezwykła przyjaźń prowadząca do fascynujących przygód. Pomoc w opiekowaniu się orłem nadchodzi od tajemniczego Danzera (Jean Reno), który dużo wie na temat życia zwierząt oraz otwiera przed chłopcem ich niezwykły świat.
Tyle teorii tzn. opisu. Oczywiście film będzie wyświetlany w polskiej wersji językowej. Za dubbing będzie odpowiadać Film Factory Studio. Reżyserem polskiej wersji językowej jest Beata Kawka. W roli chłopca usłyszymy debiutującego Kubę Jóźwika, któremu partnerują znane osobistości. Ojca głównego bohatera zagrał Tobias Moretti, któremu głos użyczył Paweł Deląg zaś rola polskiego Jeana Reno przypadła Władysławowi Kowalskiemu (na zdjęciu z Beatą Kawką), który w dubbingu raczej mało jest słyszalny ale według zapewnień Beaty Kawki jego tembr głosu przypomina Jeana Reno. Pozostaje nam czekać na premierę filmu i trzymać kciuki za jego powodzenie.

23 marca Milionowy Zwierzogród

Milionowy Zwierzogród

Miło mi napisać iż najnowszy film Disney'a - ZWIERZOGRÓD osiągnął już PONAD MILION WIDZÓW (dokładnie 1 013 598). I to po 5 tygodniach wyświetlania. Mało tego w ostatnim tygodniu przebił się na PIERWSZE MIEJSCE pokonując polską komedię "Planeta Singli". Gorące brawa dla chłopaków ze studia Disneya i osób dubbingujących.
Jakby było mało to skrzydeł dostał "Robinson Crusoe", który też awansował po 3 tygodniach wyświetlania z piątego miejsca na czwarte a w sumie obejrzało go prawie 150 tysięcy.
Czemu mnie nie dziwi brak w pierwszej dziesiątce "Złotego konia", którego dystrybutorem jest firma Vivarto. Ta sama firma, która przygotowała film "Operacja Arktyka" (notabene, który skończył tak samo jak Złoty koń)..... Szkoda ... zachęcam jednak osoby pracujące w tej firmie nad dostrzeżeniem nas i współpracę z osobami popierającymi polski dubbing.

20 marca Rodzinny dubbing

Rodzinny dubbing

Wygląda na to iż w porównaniu do lutego, marzec będzie dość skąpy jeśli chodzi o filmy w polskiej wersji językowej. W tym W filmie użyczam głosu młodej małpce Lucy, postaci silnej, zdecydowanej i charakternej. Nie będę ukrywać – to cała ja (śmiech). Sama jestem młodą trochę "dzikuską", wiec łatwo wczułam się w tę rolę. Serce Lucy zostanie zdobyte przez Edka, małpoluda, który nie ma sobie równych w sprycie, mądrości i pozytywnym myśleniu. Ponad to Edek pięknie śpiewa, wiec nie dziwie się Lucy, że na niego "poleciała".
Przy tym filmie współpracujemy prawie całą rodziną Zborowskich. Bardzo się cieszę, że możemy mieć takie wspólne doświadczenie. Choć już kilka razy pracowałam z rodzicami, to nigdy nie widziałam jeszcze naszych nazwisk razem na plakacie. Musze przyznać, że bardzo mnie to wzruszyło. W dubbingu spotykamy się pierwszy raz i mam nadzieje, że nie ostatni. To właśnie mama, kiedy byłam mała, zabierała mnie ze sobą do studia i pokazywała, na czym polega jej praca. Myślę, że to właśnie ona zaszczepiła we mnie miłość do podkładania głosu.

Tak o swojej postaci mówi Zofia Zborowska, która użyczyła swego głosu w najnowszym filmie animowanym "Był sobie człowiek". Wspominając swoją rodzinę (prawie) miała na myśli to iż oprócz niej usłyszymy w filmie tym głos jej taty czyli Wiktora Zborowskiego oraz mamy - Marii Winiarskiej. Film ten według zapewnień dystrybutora ma się pokazać 13 maja.

3 marca Marcowa dubbingowa posucha

Marcowa dubbingowa posucha

Wygląda na to iż w porównaniu do lutego, marzec będzie dość skąpy jeśli chodzi o filmy w polskiej wersji językowej. W tym bowiem miesiącu będziemy mieli możliwość obejrzenia tylko dwóch filmów. 4 marca wchodzi na ekrany "Robinson Crusoe" zaś 18 marca "Złoty koń". O tym drugim filmie trudno będzie cokolwiek napisać bowiem dystrybutor - firma Vivarto - nie jest przyjaźnie nastawiony do osób propagujących polski dubbing i nie udziela żadnych informacji. Jeśli tak dalej będzie to prawdopodobnie "Złoty koń" skończy tak samo jak "Operacja Arktyka", która po premierze nie utrzymała się w pierwszej dziesiątce weekendowego box office'a.
Jeśli zaś chodzi o propozycje dubbingowe na DVD to warto zaznaczyć dwa tytuły. Pierwszy z nich to "Sezon na misia 4: strach się bać" (premiera 9 marca) czyli kolejne spotkanie z ulubionymi bohaterami: misiem Bogusiem i jelonkiem Eliottem oraz "Piotruś. Wyprawa do Nibylandii" (premiera 11 marca), które to będzie wydane na DVD i Bluray (również w wersji 3D).

26 lutego - Zwierzogród z najlepszym otwarciem

Zwierzogród z najlepszym otwarciem

Tego chyba brakowało każdemu. Po serii komedii polskich oraz filmów sensacyjnych do gry wkroczyła kolejna sensacja, aczkolwiek nietypowa bo to sensacja podana przez Studio Disney'a. "Zwierzogród" swoją premierę miał 19 lutego a już podczas pierwszego weekendu obejrzało ten film ponad 230 tysięcy widzów przy okazji deklasując inne filmy (np. Pitbull, Planeta Singli czy Deadpool) w dziedzinie najlepszego otwarcia. To tylko kwestia czasu by nakręcono kolejną część. Ciekaw jestem czy leniwce doczekają się swojego serialu. Tyle że to musiałby być krótkie 3-5 minutowe odcinki by nie zanudziły kogoś podczas oglądania normalnego, 20-minutowego odcinka :)
Poza zwierzogrodem z filmów w polskiej wersji językowej w pierwszej dziesiątce box-office'u utrzymał się "Misiek w nowym Jorku" zajmując 6-te miejsce (ponad 377 tysięcy widzów od premiery) oraz "Alvin i wiewióki: wielka wyprawa", które wylądowały na 8-mym miejscu (735 widzów od daty premiery).

OSTATNIO W BAZIE
ZDUBBINGOWANYCH
FILMÓW

ZDUBINGOWANE FILMY

A   B   C   D   E   F   G   H   I   J   K   L   M   N   O   P   R   S   T   U   W   X   Z   1-9

KINO I DVD

PRESSBOOK

ARCHIWUM

Przegapiłeś jakąś informację ?
To co pisałem na głównej stronie przeniosłem do Archiwum

więcej...

SPOŁECZNOŚCIOWO
Z DUBBINGIEM

GALERIA ZDJĘĆ

Premiery, warsztaty, konferencje. Zobaczcie to na fotografiach.
Ostatnio byłem na warsztatach dubbingowych w Film Factory Studio.

więcej...

FAQ

Zanim napiszesz do mnie maila zawierającego pytanie dotyczące dubbingu zobacz czy przypadkiem nie odpowiedziałem na niego w moim FAQ.

więcej...

opracowanie i treść ©2011 - Michał Culek | kontakt

projekt: www.atcsites.com