Strona Główna  |  FAQ  |  Kontakt  |  Mapa Strony  

Z OSTATNIEJ CHWILI: OBSADA DO FILMU RATCHET I CLANK


ETAPY DUBBINGU

Co to jest dubbing i jakie są jego etapy powstawania oraz kto bierze w tym wszystkim udział ...

więcej...

WARSZTATY DUBBINGOWE :

WYWIADY

Ludzie dubbingu : aktorzy, dialogiści, reżyserzy. Zobacz z kim mi się udało porozmawiać

więcej...

Ostatnio rozmawiałem z :
Julią Kamińską
Bartkiem Wierzbiętą
Agnieszką Mrozińską-Jaszczuk
Moniką Pikułą
Barbarą Wrzesińską
Paszkowskim Wojtkiem (Mapety)

RECENZJE FILMÓW

Recenzje filmów w polskiej wersji językowej. Co nam się podoba a co nie.

więcej...

WYDARZENIA

Konferencje prasowe, premiery, spotkania z aktorami i wiele innych dubbingowych rzeczy.

więcej...

Linki do stron :

POLECAMY STRONY :

LINK SPONSOROWANY

KONTAKT ZE MNĄ

Masz pytanie do autora strony ? Śmiało, pisz i nie krępuj się. Postaram się odpowiedzieć na interesujący cię temat.

wyślij maila ze strony

25 lipca Brygida Turowska czyli babcia Sida

Brygida Turowska - babcia Sida "Przespałam nawet kometę, która wybiła jednorożce". Pamiętacie, kto to zdanie powiedział w czwartej części "Epoki lodowcowej"? Tak ... to babcia Sida, której głosu w polskiej wersji językowej użyczyła Pani Brygida Turowska. "Babcia, to osoba złośliwa, kąśliwa ale przede wszystkim śmieszna. Jest kompletnie zwariowaną postacią". - wspomina Pani Brygida - "W Budapeszcie, gdzie nagrywaliśmy czwarta część Epoki lodowcowej, w której po raz pierwszy pojawiła się babcia Sida, mówiłam skrzeczącym głosikiem "Skarbuś, skarbuś, mamusia kocha swojego skarbusia”. Bardzo polubiłam to zdanie , a 'Skarbuś' na stałe zamieszkał w Moim domu "
W filmie "Epoka lodowcowa: mocne uderzenie" oprócz Pani Turowskiej jako babci, usłyszymy oczywiście Wojtka Malajkata, Cezarego Pazurę, Piotra Fronczewskiego, Karinę Szafrańską, Jacka Kawalca i wielu innych aktorów. Reżyserem polskiej wersji jest Piotr Kozłowski a autorką tekstów Joanna Kuryłko.
"Pamiętam śmieszną historię, która zdarzyła się w czasie nagrania piątej części 'Epoki lodowcowej'" - wspomina Pani Turowska - Było tam takie zdanie, które musiałam powiedzieć bardzo seksownie. Swoim 'normalnym' głosem może bym to zdanie seksownie wypowiedziała... No, w miarę seksownie... ale... SKRZECZĄCYM GŁOSEM BABCI.!? Reżyser - Piotr Kozłowski próbował ze mnie wydobyć ten seksowny głos. Staram się i staram ... i NIC. ! Wreszcie mówi : 'Wyobraź sobie fantastycznego, zmysłowego mężczyznę! - i cóż mi pozostało - wyobraziłam !!! Strasznie się uśmiałam z tej roli. Z całego filmu. To była naprawdę wspaniała praca i zabawa."
Cóż, pozostaje wierzyć na słowo i poczekać do 29 lipca kiedy to film wejdzie do kin.

W KINIE I NA DVD - ZWIASTUNY

15 lipca Dubbingowy Kuźniar

Dubbingowy Kuźniar Jest dziennikarzem. Niedawno pożegnał się ze stacją TVN i przeniósł się do ONET-u. Nie mniej jednak prócz jego twarzy i głosu jaki słyszymy go w niektórych pozycjach portalu ONET teraz jego głos będziemy mogli usłyszeć w ... dubbingu. Nie będzie to nic dla niego krępującego bowiem będzie w swoim żywiole.
26 sierpnia na ekrany kin wejdzie film "Nowe przygody Aladyna". Tym razem za polską wersję językową odpowiedzialne będzie studio Film Factory Studio. Pod okiem reżysera dubbingu - Agnieszki Matysiak oraz do słów dialogisty - Bartosza Zimińskiego usłyszymy m.in. Marcina Hycnara, Weronikę Rosati, Izabelę Dąbrowską, Arkadiusza Jakubika, Roberta Górskiego, Tomasza Borkowskiego, Jakuba Szydłowskiego i wielu innych aktorów.
Co się zaś tyczy roli przeznaczonej dla Jarosława Kuźniara to zagra on ... spikera radiowego. Nie jest to duża rola więc trzeba dokładnie przysłuchiwać się by jej nie przegapić. Znając Pana Kuźniara spodziewam się że dorzucił do swojej roli nieco uszczypliwości :)
Do zobaczenia w kinach. (fot. Marianna Kostempska)

14 lipca Milionowy Angry Birds

Milionowy Angry Birds Animacja "Angry Birds" mimo iż nie załapała się do pierwszej dziesiątki już przekroczyła milionową widownię. Dokładnie 1.020.942 widzów obejrzało ten film stawiając go pośród pięciu filmów, którym udała się w tym sezonie ta sztuka.
A co działo się w pierwszej dziesiątce? Iluzja 2, która nie jest filmem dubbingowanym (a szkoda) zamieszała trochę w czołówce spychając film "Gdzie jest Dory?" na trzecią pozycję (42 534 widzów), drugą pozycję niezmiennie okupuje "Bardzo fajny gigant" (45 993 widzów). Czwarte miejsce wykrzyczał sobie "Tarzan: legenda", zwołując do kin 27 396 widzów i awansując o jedno oczko wyżej bo na piątym miejscu znalazł się debiutujący "Szajbus i pingwiny" (27 352 widzów). Siódme miejsce zajmuje "Dzień niepodległości: odrodzenie" (18 814 widzów), który od trzech tygodni wyświetlania przekroczył 200 tysięczną widownię. Do czołowej dziesiątki nie załapał się film "7 krasnoludków i Królewna Śnieżka - nowe przygody".

6 lipca Notowania weekendowego Box-Office'a (1-3 lipca)

miejsce pierwsze - Gdzie jest Dory - 60 893 widzów (ogółem 440 498)
miejsce drugie - Bardzo fajny gigant - 50 217 widzów (ogółem 50 217)
miejsce trzecie - Dzień niepodległości: odrodzenie - 40 580 widzów (ogółem 162 313)
miejsce piąte - Tarzan: legenda - 30 918 widzów (ogółem 30 9318)
miejsce siódme - Tini: nowe życie Violetty - 22 925 widzów (ogółem 22 925)
miejsce óœme - Angry Birds - 18 891 widzów (ogółem 987 132)
miejsce dziesiąte - Warcraft początek - 13 934 widzów (ogółem 415 305)
źródło: Stowarzyszenie Filmowców Polskich

1 lipca Powrót Ralpha Demolki

Powrót Ralpha Demolki Studio Disney'a potwierdziło. Wiosną 2018 roku pojawi się w kinach kolejna część przygód Ralpha Demolki. Przypomnijmy iż w pierwszej części akcja filmu przeniosła się z ośmiobitowej gry, jaka znajdowała się w salonie z automatami, której bohaterem był Ralph do kolejnych gier komputerowych. Poprzez wszystkie gry bohater zdawał sobie sprawę że bycie pozytywnym graczem nie jest takie łatwe. W drugiej części tytułowy Ralph ma zrobić niezłą demolkę ... w internecie. Przypomnę jeszcze iż polską wersję językową przygotowało SDI Studio pod okiem Wojtka Paszkowskiego jako reżysera do tekstów Jakuba Wecsile a głosu tytułowemu bohaterowi użyczył Olaf Lubaszenko.
Jako małą ciekawostkę mogę dodać iż w gwarach wystąpili uczestnicy weekendowych warsztatów dubbingowych. To było miłe dla nich zaskoczenie bo nie dość że mogli użyczyć swego głosu do tego filmu to jeszcze mogli podejrzeć jak to robiła Jola Fraszyńska, która w tym filmie użyczyła głosu Wandelopie von Cuks.

28 czerwca Tomek Borkowski polskim Tarzanem

Tomek Borkowski polskim Tarzanem

1 lipca wchodzi do kin film "Tarzan - legenda". Film ten będzie wyświetlany w polskiej wersji językowej oraz z napisami. Polska wersja językowa została przygotowana przez SDI Media Polska oraz Dariusza Błażejewskiego (reżyser) i Zofię Jaworowską (dialogi). Tarzanowi w polskiej wersji językowej swego głosu użyczył Tomek Borkowski (Megamocny, Hotel Transylwania, Madagaskar 3).
"Przy pracy nad "Tarzanem", pozostałem wierny oryginałowi postaci. Męski, zdecydowany, zwierzęcy, a jednocześnie uroczy i dobrze wychowany. Trudno byłoby uciec przed interpretacją Alexandra Skarsgarda. To będzie świetne widowisko, a praca przy nim była wielką przyjemnością." - opowiada o swoje pracy aktor i dodaje jeszcze - "I choć nie lubię posiłkować się zapożyczeniami z oryginału, to jednak słynne "yoooooiiiiooooiiiooooo" Tarzana jednak pożyczyliśmy. Nie należy poprawiać ideału, pomyślałem. Przy okazji, polecam ogłoszenie konkursu na najciekawszą próbę oddania tego dźwięku.".
Co do konkursu to jestem sceptyczny bowiem taki konkurs najlepiej byłoby przeprowadzić na żywo a nie poprzez internetu. A wy co o tym myślicie? W każdym razie serdecznie zapraszamy wszystkich do kin na niezwykłą przygodę. (fot. Marta Gostkiewicz)

23 czerwca Notowania weekendowego Box-Office'a
(17-19 kwietnia)

miejsce drugie - Gdzie jest Dory - 95 467 widzów (ogółem 95 467)
miejsce trzecie - Warcraft początek - 66 448 widzów (ogółem 292 046)
miejsce czwarte - Angry Birds - 44 198 widzów (ogółem 871 008)
miejsce szóste - Alicja po drugiej stronie lustra - 21 936 widzów (ogółem 327 978)
miejsce dziesiąte - X-Men: Apocalypse - 3 322 widzów (ogółem 203 357)
źródło: Stowarzyszenie Filmowców Polskich

19 czerwca Agnieszka Mrozińska i jej nowe życie

Mrozińska i jej nowe życie

1 lipca w kinach pojawi się kinowa wersja serialu "Violetta". "Tini: nowe życie Violetty" to opowieść o nowej podróży głównej bohaterki. Opuszcza ona świat "Violetty" i samotnie rusza po nieznane dotąd doświadczenia, jednak to co się wydarzy odmieni Violettę zarówno jako osobę, jak i artystkę.
"Nie mogę zdradzać treści najnowszego filmu Disney'a "Tini: nowe życie Violetty". Mogę jedynie dodać że są tam przepiękne zdjęcia oraz że jest to świetny film, przy którym praca była dla mnie niesamowitą przyjemnością." - tak o filmie i o swojej roli mówi użyczająca swego głosu głównej bohaterce Agnieszka Mrozińska-Jaszczuk. No cóż, Disney zdążył nas przyzwyczaić i skrzętnie ukrywa całą tajemnicę zarówno o obsadzie jak i o treści filmu. Fani serialu będą musieli poczekać do lipca. Czy warto będzie? Zobaczymy.
ZOBACZ POLSKI ZWIASTUN

OSTATNIO W BAZIE
ZDUBBINGOWANYCH
FILMÓW

ZDUBINGOWANE FILMY

A   B   C   D   E   F   G   H   I   J   K   L   M   N   O   P   R   S   T   U   W   X   Z   1-9

KINO I DVD

PRESSBOOK

ARCHIWUM

Przegapiłeś jakąś informację ?
To co pisałem na głównej stronie przeniosłem do Archiwum

więcej...

SPOŁECZNOŚCIOWO
Z DUBBINGIEM

GALERIA ZDJĘĆ

Premiery, warsztaty, konferencje. Zobaczcie to na fotografiach.
Ostatnio byłem na warsztatach dubbingowych w Film Factory Studio.

więcej...

FAQ

Zanim napiszesz do mnie maila zawierającego pytanie dotyczące dubbingu zobacz czy przypadkiem nie odpowiedziałem na niego w moim FAQ.

więcej...

opracowanie i treść ©2011 - Michał Culek | kontakt

projekt: www.atcsites.com