Strona Główna  |  FAQ  |  Kontakt  |  Mapa Strony  

Z OSTATNIEJ CHWILI: SAGA GWIEZDNE WOJNY DO KUPIENIA RAZEM Z GAZETA WYBORCZA


ETAPY DUBBINGU

Co to jest dubbing i jakie są jego etapy powstawania oraz kto bierze w tym wszystkim udział ...

więcej...

WARSZTATY DUBBINGOWE :

WYWIADY

Ludzie dubbingu : aktorzy, dialogiści, reżyserzy. Zobacz z kim mi się udało porozmawiać

więcej...

Ostatnio rozmawiałem z :
Bartkiem Wierzbiętą
Agnieszką Mrozińską-Jaszczuk
Moniką Pikułą
Barbarą Wrzesińską
Paszkowskim Wojtkiem (Mapety)
Izą Bukowską-Chądzyńską

RECENZJE FILMÓW

Recenzje filmów w polskiej wersji językowej. Co nam się podoba a co nie.

więcej...

WYDARZENIA

Konferencje prasowe, premiery, spotkania z aktorami i wiele innych dubbingowych rzeczy.

więcej...

Linki do stron :

POLECAMY STRONY :

LINK SPONSOROWANY

KONTAKT ZE MNĄ

Masz pytanie do autora strony ? Śmiało, pisz i nie krępuj się. Postaram się odpowiedzieć na interesujący cię temat.

wyślij maila ze strony

15 listopada - Bohdan Łazuka... komarem

Bohdan Łazuka Komarem

Bohdan Łazuka to prawdziwy weteran polskiej estrady. Absolwent PWST w Warszawie raz "całe długie dnie męczy się za dwóch", raz wykrzykuje "przeklnij mnie".
Aktor znanego m.in. z występów w Kabarecie Szpak czy Kabarecie Starszych Panów widzowie będą mogli podziwiać tym razem w dubbingu. W Sawie. Małym wielkim bohaterze (od 13 listopada w kinach) wciela się w postać... Komara. Łazuka zapewnia, że to urocza i pełna wdzięku postać.
"Komar to postać wybitna. Inspirowana takimi wybitnymi nazwiskami jak William Szekspir czy Molier. Dzięki temu będzie utrwalona w sposób klasyczny. Bez klasyki nie ma współczesności, a Komar do tejże współczesności należy" - powiedział Łazuka. - "Komar nie jest najbardziej ukochanym zwierzęciem na świecie, mam nadzieję, że zrobiłem wszystko, aby widzowie go choć trochę polubili – dodał aktor.
ZOBACZ FILMIK Z BOHDANEM ŁAZUKĄ

W KINIE I NA DVD - ZWIASTUNY

10 listopada - Mój przyjaciel orzeł - zwiastun wkrótce w kinach

Mój przyjaciel orzeł - zwiastun wkrótce w kinach

"Dawno, dawno temu, żyło dwóch braci a byli to bracia wiatru".
Od piątku, 13 listopada, na ekrany kin wchodzi film "Sawa. Mały wielki bohater". Przed premierą filmu animowanego widzowie będą mogli obejrzeć polską wersję zwiastunu filmowego "Mój przyjaciel orzeł" (Brothes of the Wind), który wejdzie na ekrany kin prawdopodobnie 6 lutego przyszłego roku. Za polską wersję językową tego zwiastuna odpowiada Film Factory Studio. Film ten opowiada o przyjaźni chłopca z orłem. Ptak, który wypadł ze swego gniazda został przygarnięty przez głównego bohatera, który pomógł mu dorosnąć a także nauczył go latać. Przepiękne zdjęcia, przepiękna muzyka oraz Jean Reno w jednej z głównych ról to zapewne atuty tego filmu o czym przekonają się ci co się wybiorą na film "Sawa. Mały wielki bohater" przed którym to zadebiutuje "Mój przyjaciel orzeł" w swoim zwiastunie.

5 listopada - Alicja po drugiej stronie lustra

Alicja po drugiej stronie lustra

Alicja po drugiej stronie lustra to kontynuacja filmu ze studia Disneya "Alicja w krainie czarów". Na jego emisję w kinach musimy poczekać do 26 maja przyszłego roku ale już został wyemitowany zwiastun w polskiej wersji językowej. Tym razem Alicja powróci do Krainy Czarów by stawić czoła Władcy Czasu. Stawić czoła polskiej wersji zaś będzie musiała ponownie ekipa ze studia SDI. W zwiastunie tym możemy usłyszeć głosy Cezarego Pazury, Marty Wierzbickiej, Katarzyny Figury oraz Małgorzaty Kożuchowskiej ale czy ich usłyszymy w filmie? Czasami los lubi płatać figle i zdarza się że kontynuacje mają zupełnie innych aktorów. Myślę, że w tym przypadku nie powinno się nic zmienić. Póki co zostaje nam do obejrzenia zwiastun i wyczekiwanie na pojawienie się filmu w kinach.
ZOBACZ POLSKI ZWIASTUN

23 października - Debiut córki znanej pary aktorskiej

Debiut córki znanej pary aktorskiej

Piotr Fronczewski, Anna Dereszowska, Piotr Grabowski, Barbara Wrzesińska, Bohdan Łazuka. To tylko niektóre nazwiska aktorów, użyczających swoje głosy w polskiej wersji językowej do filmu "Sawa. Mały wielki bohater".
"Kończę w Film Factory Studio kolejne piękne dzieło. Bardzo dziękuję moim znakomitym kolegom za to, że zawsze chętnie przyjmują zaproszenie do zagrania znakomitych ról w moich, jednak, mało intratnych przedsięwzięciach. Jak wiadomo na dubbingu nie da się "obłowić" :)" - takie zdanie napisała na swoim profilu na FB, reżyser polskiej wersji językowej wyżej wspomnianego filmu - Beata Kawka - następnie dziękując niektórym aktorom za przyjęcie zaproszenia i przybycie do studia.
Ciekawostką wśród głosów tego dubbingu będzie zapewne głos Lenki Grabowskiej, córki Ani Dereszowskiej i Piotra Grabowskiego, która wcieliła się w Wielkiego Maga. Film wejdzie na ekrany naszych kin 13 listopada.
ZOBACZ POLSKI ZWIASTUN

12 października - Dereszowska i Fronczewski w dubbingu

Dereszowska i Fronczewski w dubbingu

Anna Dereszowska i Piotr Fronczewski w dubbingu animacji "Sawa. Mały wielki bohater". Aktorzy użyczyli swoich głosów w bajce o niezwykłym chłopcu, który aby uratować swoją mamę i mieszkańców rodzinnej wioski, wyrusza w pełną przygód podróż życia. Anna Dereszowska wcieli się w rolę mamy Sawy, a Piotr Fronczewski będzie narratorem tej magicznej opowieści.
Sawa to 10-letni chłopiec, który aby obronić swoją rodzinną wioskę musi stawić czołazłowrogim magicznym istotom. Wspierany przez białą wilczycę Angi, przezabawnego stworka o imieniu Pafik oraz niezwykle czarującą Nanty, córkę miejscowego szamana, Sawa wyrusza w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż przez magiczną krainę. Przyjaciele pomogą dotrzeć chłopcu do tajemniczego Maga, który jako jedyny posiada moc zdolną zniszczyć zło i uratować wioskę Sawy. Chłopiec nie przypuszcza, że każdyz jego towarzyszy ma swój powód, aby spotkać się z Magiem...
Losy dzielnego Sawy w kinach od 13 listopada.
ZOBACZ POLSKI ZWIASTUN

22 września - Mały Książe pobił Disco Robaczki

Mały książe pobił disco robaczki

Po sześciu tygodniach na ekranach "Mały Książę" zanotował kolejny sukces frekwencyjny, zostając największym animowanym hitem w historii Kino Świat! Adaptacja jednej z najukochańszych książek wszech czasów, z wynikiem 620 000 widzów, pobiła wyczyn dotychczasowego rekordzisty - przeboju "Disco Robaczki" (616 000 widzów), które status lidera w ofercie dystrybutora utrzymywały przez ostatnie pięć lat. Co więcej - produkcja, w której dubbingują: Małgorzata Kożuchowska, Robert Więckiewicz, Piotr Adamczyk, Anna Cieślak, Maciej Musiał, Włodzimierz Press, Antoni Pawlicki, Łukasz Nowicki, Adam Ferency i Andrzej Seweryn wciąż utrzymuje się w topie najchętniej oglądanych filmów w kraju i śmiało rywalizuje z kolejnymi nowościami box office'u. Wspierany doskonały recenzjami widzów i krytyków (wysoka nota 8.0 w rankingu popularności Filmwebu) "Mały Książę" zajmuje 11. miejsce w rankingu najpopularniejszych filmów 2015 roku i wciąż nie powiedział ostatniego słowa. Polski dubbing przygotowało Studio PRL, autorem dialogów jest Bartek Fukiet ("Kumba", "Ups! Arka odpłynęła", "Fru!").

OSTATNIO W BAZIE
ZDUBBINGOWANYCH
FILMÓW

ZDUBINGOWANE FILMY

A   B   C   D   E   F   G   H   I   J   K   L   M   N   O   P   R   S   T   U   W   X   Z   1-9

KINO I DVD

PRESSBOOK

ARCHIWUM

Przegapiłeś jakąś informację ?
To co pisałem na głównej stronie przeniosłem do Archiwum

więcej...

SPOŁECZNOŚCIOWO
Z DUBBINGIEM

GALERIA ZDJĘĆ

Premiery, warsztaty, konferencje. Zobaczcie to na fotografiach.
Ostatnio byłem na warsztatach dubbingowych w Film Factory Studio.

więcej...

FAQ

Zanim napiszesz do mnie maila zawierającego pytanie dotyczące dubbingu zobacz czy przypadkiem nie odpowiedziałem na niego w moim FAQ.

więcej...

opracowanie i treść ©2011 - Michał Culek | kontakt

projekt: www.atcsites.com