Strona Główna  |  FAQ  |  Kontakt  |  Mapa Strony  

BAZA ZDUBBINGOWANYCH FILMÓW :  A   B   C   D   E   F   G   H   I   J   K   L   M   N   O   P   Q   R   S   T   U   V   W   X   Y   Z   1-9


ETAPY DUBBINGU

Co to jest dubbing i jakie są jego etapy powstawania oraz kto bierze w tym wszystkim udział ...

więcej...

WARSZTATY DUBBINGOWE :

WYWIADY

Ludzie dubbingu : aktorzy, dialogiści, reżyserzy. Zobacz z kim mi się udało porozmawiać

więcej...

Ostatnio rozmawiałem z :
Bartkiem Wierzbiętą
Agnieszką Mrozińską-Jaszczuk
Moniką Pikułą
Barbarą Wrzesińską
Paszkowskim Wojtkiem (Mapety)
Izą Bukowską-Chądzyńską

RECENZJE FILMÓW

Recenzje filmów w polskiej wersji językowej. Co nam się podoba a co nie.

więcej...

WYDARZENIA

Konferencje prasowe, premiery, spotkania z aktorami i wiele innych dubbingowych rzeczy.

więcej...

Linki do stron :

POLECAMY STRONY :

LINK SPONSOROWANY

KONTAKT ZE MNĄ

Masz pytanie do autora strony ? Śmiało, pisz i nie krępuj się. Postaram się odpowiedzieć na interesujący cię temat.

wyślij maila ze strony

24 kwietnia - Imperium robotów. Bunt człowieka będzie miał polski dubbing

Imperium Robotów. Bunt człowieka będzie miał polski dubbing

Gwiazdy "Z Archiwum X" i "Iron Man 3", zdobywczyni Złotego Globu i Emmy - Gillian Anderson oraz laureat Oscara - Ben Kingsley, łączą siły z parą utalentowanychbrytyjskich aktorów młodego pokolenia - Callanem McAuliffe ("Wielki Gatsby", "Jestem numerem cztery") i Ellą Hunt ("Nędznicy"). Razem zmagają się z konsekwencjami inwazji z kosmosu w zapierającym dech w piersiach widowisku science-fiction, brawurowo sfilmowanym przez Frasera Taggarta - autora zdjęć do hollywoodzkich blockbusterów "Czarownica", "Troja" i "Na skraju jutra". Efektem ich współpracy jestprzepełniony akcją i efektami specjalnymi obraz "Imperium robotów. Bunt człowieka", który powinien przypaść do gustu fanom kina spod znaku "Igrzysk śmierci", "Transformers" i "Gry Endera". Film trafi do polskich kin 31 lipca.
W niedalekiej przyszłości Ziemia zostaje podbita przez roboty. Mieszkańcy naszej planety, oznakowani implantami monitorującymi ich aktywność życiową, nie mogą opuszczać domów, a złamanie zakazu karane jest śmiercią. Dziesięcioletni Connor (Milo Parker), który stracił rodziców w trakcie inwazji, mieszka teraz z Seanem (Callan McAuliffe), jego matką Kate (Gillian Anderson) i parą znajomych nastolatków. Kiedy chłopiec przypadkowo odkrywa, jak zneutralizować implanty, jego przyjaciele postanawiają skorzystać z okazji i rzucić wyzwanie maszynom. Opuszczają miasto i wyruszają na poszukiwanie zaginionego ojca Seana - wojskowego pilota Danny'ego (Steven Mackintosh). Tropem bohaterów podąża diaboliczny Pan Smythe (Ben Kingsley) - zdrajca na usługach sztucznej inteligencji. Gdy wszystko wydaje się stracone, a pogoń jest tuż tuż, Sean odkrywa w sobie niezwykłą moc, która może zadecydować o wyniku nadchodzącej batalii ludzi z robotami. Film ten, jak zapewnił mnie dystrybutor - Kino Świat - będzie w polskiej wersji językowej (ale i zapewne z napisami też).

W KINIE I NA DVD - ZWIASTUNY

16 kwietnia - Z "Krainy Lodu" do "Sekretów morza"

Z Krainy Lodu do oscarowych Sekretów morza

Rozczulała nas w piosence "Ulepimy dziś bałwana" ("Kraina lodu"), teraz siedmioletnią Malwinkę usłyszymy w nowej bajce - "Sekrety morza", która 8 maja wejdzie na ekrany kin.
Malwina Jachowicz (mała Anna z "Krainy Lodu"), tym razem gra dziewczynkę o imieniu Sirsza. Sześcioletnia bohaterka jest nieśmiała i bardzo wrażliwa. Czasami świat wydaje jej się nieco niezrozumiały i okrutny. Szczególnie kiedy starszy brat nie chce się z nią bawić. Nikt też nie chce jej zdradzić, co się stało z mamą. Pewnego dnia Sirsza znajduje muszlę, z której wydobywa się zaczarowana melodia i wraz z bratem wyrusza w pełną przygód podróż po świecie gadatliwych skrzatów i przyjaznych ludziom fok zwanych w irlandzkich legendach "selkie". Czy jej mama okaże się właśnie taką baśniową postacią? Czy po tym, jak odeszła przed laty, teraz opiekuję się królestwem fok w głębi morza? Czy Sirsza także jest "selkie"? Dodatkowym atutem artystycznym jest rewelacyjnie dobrana obsada dubbingu - głosów użyczają Małgorzata Kożuchowska (jako mama), Arkadiusz Jakubik (jako tata). Usłyszymy także m.in. Wojciecha Paszkowskiego (Uchol), Barbarę Wrzesińską (Babcia), Mateusza Cerana (starszy brat Ben) oraz Gabrysia Zarzeckiego (mały Ben). Reżyserem dubbingu jest Agnieszka Matysiak, która na swoim koncie ma pracę nad serią "Harry'ego Pottera" czy filmem "Epoka lodowcowa 2: Odwilż".
POSŁUCHAJ PIOSENKI SIEDMIOLETNIEJ MALWINKI

13 kwietnia - Film jak terapia czyli Sekrety Morza

Film jak terapia czyli Sekrety Morza

"Wiele wskazuje na to, że nominowane do Oscara Sekrety morza otwierają nową kategorię - filmów terapeutycznych" - mówi psycholog dziecięca dr n. hum. Justyna Korzeniewska. Animacja, która wejdzie do kin już 8 maja, "to mądra bajka, którą powinni obejrzeć dorośli wraz z dziećmi. Pozycja wręcz obowiązkowa" - przekonuje. Opowieść, w której prowadzić nas będą ciepłe głosy Małgorzaty Kożuchowskiej oraz Arkadiusza Jakubika, "zaciekawia i porusza dzieci, a dorosłym podpowiada jak je wychowywać. Stawia ważne pytania dotyczące rodziny, bliskości, miłości i udziela na nie wspaniałych odpowiedzi." - dodaje psycholog.
"Sekrety morza" warto zobaczyć również ze względu na zapadające w pamięć walory artystyczne. Na swoim koncie "Sekrety morza" mają aż 5 nagród oraz 10 nominacji na znaczących festiwalach na całym świecie. Film zachwycił nie tylko amerykańską Akademię Filmową, która przyznała mu nominacje do Oscara w 2015 roku, ale także jury Tokyo Anime Award, które okrzyknęło go Animacją Roku czy gremium Sattelite Awards (nagroda w kategorii Najlepszy Film Fabularny).
"Sekrety morza" to "przebój kinowy z duszą" - pisze "AL Times", który "uwrażliwi dzieci na sztukę na całe życie" - dodaje "The Wall Street Journal". To "najbardziej fascynujący wizualnie i olśniewający film roku" ("The Dissolve"), w którym kryje się głęboka prawda o otaczającym nas świecie, nawet jeśli bohaterami są postaci rodem z celtyckich legend.
Bohaterką filmu "Sekrety morza" jest dziewczynka o imieniu Sirsza, ma ona 6 lat i starszego brata Bena, który nie zawsze jest dla niej miły. Pewnego dnia dziewczynka odkryje, że pod wodą potrafi zamienić się w fokę. Czy uda jej się rozwiązać zagadkę sprzed lat, gdzie zniknęła ich mama? Niezwykła przygoda rodzeństwa zacznie się, gdy Sirsza zagra na muszli, z której muzyka poprowadzi ich do świata, o którym myśleli, że istnieje tylko w bajkach. Wtedy okaże się, że wszystko co słyszeli w legendach, jest prawdą...
"Sekrety morza" - najpiękniejsza bajka roku od 8 maja w kinach.
ZOBACZ POLSKI ZWIASTUN

12 kwietnia - Pocahontas pokazuje kły

Pocahontas pokazuje kły

Małgorzata Foremniak dubbinguje drapieżnego grimpa w animacji "Ups! Arka odpłynęła...".
W tym roku mija dwadzieścia lat, od kiedy Małgorzata Foremniak podłożyła głos disneyowskiej "Pocahontas". Okrągły dubbingowy jubileusz aktorka i jurorka "Mam talent!" uczciła udziałem w nagraniach polskiej wersji językowej animacji "Ups! Arka odpłynęła...". Pełna humoru i przygód historia zabawnych zwierzaków-pluszczaków, które nie załapały się na Arkę Noego, bo... nie było ich na liście, trafi do kin 1 maja. W "Ups!" Foremniak dubbinguje Hazel - futrzaną przedstawicielkę rodu drapieżnych grimpów. W towarzystwie pewnego strachliwego pasażera na gapę (którego sławny polski głos ujawnimy wkrótce) rzuci wyzwanie wielkiej fali, a przy okazji - biorąc ster we własne łapy - uda się na międzygatunkową akcję ratunkową. Strach się bać potopu, bo w towarzystwie takiej gwiazdy nawet wielka woda... śmiechu doda!
"Lubię zwierzęta, które mają ostre kły, są drapieżne, silne i niezależne. Gdybym nie wchodziła na Arkę w ciele grimpa, pewnie byłabym wilkiem!" - deklaruje Małgorzata Foremniak.
Hazel, jak wszystkie grimpy, jest pełnokrwistym drapieżnikiem, który działa kierowany instynktem. Wkłada dużo wysiłku w wychowanie swojej córki, którą kocha z całego serca; stara się dobrze ją przygotować do ciężkiego życia w dziczy. Jak większość zwierząt drapieżnych, preferuje życie w samotności. Dlatego jej stado składa się tylko z dwóch grimpów. Taki styl życia ma wiele zalet - na przykład, gdy między matką i córką dochodzi do kłótni, a zdarza się to dosyć często, ostatnie słowo zawsze należy do Hazel. Choć ostre kły i pazury grimpów wyglądają groźnie, są to zwierzaki z natury dobre, a w kosmatej piersi Hazel bije gorące, matczyne serce.

6 kwietnia - Shrek+Kung Fu Panda+Zaplątani+Walle+Epoka Lodowcowa = MAŁY KSIĄŻE

Shrek+Kung Fu Panda+Zaplątani+Epoka Lodowcowa+Wall-E = MAŁY KSIĄŻE

Twórcy "Shreka", "Kung Fu Pandy", "Zaplątanych", "Epoki Lodowcowej" i "Wall-E" połączyli siły! Oszałamiający efekt - animowany "Mały Książę" - w kinach od 7 sierpnia!
Studio Paramount Animation ("Rango", "Przygody Tin Tina") oraz nominowany do Oscara Mark Osborne ("Kung Fu Panda"), przedstawiają wysokobudżetową ekranizację jednej z najukochańszych książek wszech czasów - "Małego Księcia" Antoine'a de Saint Exupéry'ego -arcydzieła, które na całym świecie sprzedało się w nakładzie blisko 150 milionów egzemplarzy i zostało przetłumaczone na ponad 250 języków! Najnowszy film reżysera przeboju "Kung Fu Panda", wspieranego przez światową ekstraklasę specjalistów od animacji (wśród nich m.in. współtwórcy "Shreka", "Zaplątanych", "Epoki Lodowcowej", "Iniemamocnych" i "Wall-E") - nowatorsko łączy najnowocześniejsze techniki animacji komputerowej z tradycyjną animacją poklatkową. Efektem tego jest niezwykła i ponadczasowa historia małej dziewczynki, jej tajemniczego sąsiada - Lotnika i Małego Księcia, którego oboje pokochali nad życie. Wygląd postaci z filmu - Małego Księcia, Lisa, Róży i Żmii, które po raz pierwszy ożyją w kinowej animacji, oparty jest na oryginalnych rysunkach samego Antoine'a de Saint Exupéry'ego.
Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Lotnik. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel - Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.
"Wierzę, że ta książka ma cudowny wpływ na nasz świat. Opowiada o tym, co ponadczasowe i uniwersalne - o miłości i przyjaźni. Szansa realizacji "Małego Księcia" była rodzajem fantastycznej przygody rodem ze snów. To nie tylko projekt, który ekscytował mnie swoim potencjałem kreatywnym, ale też szansa na stworzenie filmu na skalę, o jakiej jeszcze nie słyszano, szczególnie w animacji. Zrobienie "Małego Księcia" to dla mnie magiczna rzecz" - Mark Osborne, reżyser.

OSTATNIO W BAZIE
ZDUBBINGOWANYCH
FILMÓW

KINO I DVD

PRESSBOOK

ARCHIWUM

Przegapiłeś jakąś informację ?
To co pisałem na głównej stronie przeniosłem do Archiwum

więcej...

SPOŁECZNOŚCIOWO
Z DUBBINGIEM

GALERIA ZDJĘĆ

Premiery, warsztaty, konferencje. Zobaczcie to na fotografiach.
Ostatnio byłem na warsztatach dubbingowych w Film Factory Studio.

więcej...

RECENZJE FILMÓW

FAQ

Zanim napiszesz do mnie maila zawierającego pytanie dotyczące dubbingu zobacz czy przypadkiem nie odpowiedziałem na niego w moim FAQ.

więcej...

opracowanie i treść ©2011 - Michał Culek | kontakt

projekt: www.atcsites.com