Strona Główna  |  FAQ  |  Kontakt  |  Mapa Strony  

BAZA ZDUBBINGOWANYCH FILMÓW :  A   B   C   D   E   F   G   H   I   J   K   L   M   N   O   P   Q   R   S   T   U   V   W   X   Y   Z   1-9


ETAPY DUBBINGU

Co to jest dubbing i jakie są jego etapy powstawania oraz kto bierze w tym wszystkim udział ...

więcej...

WARSZTATY DUBBINGOWE :

WYWIADY

Ludzie dubbingu : aktorzy, dialogiści, reżyserzy. Zobacz z kim mi się udało porozmawiać

więcej...

Ostatnio rozmawiałem z :
Bartkiem Wierzbiętą
Agnieszką Mrozińską-Jaszczuk
Moniką Pikułą
Barbarą Wrzesińską
Paszkowskim Wojtkiem (Mapety)
Izą Bukowską-Chądzyńską

RECENZJE FILMÓW

Recenzje filmów w polskiej wersji językowej. Co nam się podoba a co nie.

więcej...

WYDARZENIA

Konferencje prasowe, premiery, spotkania z aktorami i wiele innych dubbingowych rzeczy.

więcej...

Linki do stron :

POLECAMY STRONY :

LINK SPONSOROWANY

KONTAKT ZE MNĄ

Masz pytanie do autora strony ? Śmiało, pisz i nie krępuj się. Postaram się odpowiedzieć na interesujący cię temat.

wyślij maila ze strony

10 sierpnia - Agnieszka Szulim jako ponętna turystka

Agnieszka Szulim jako ponętna turystka "Druga część jest tysiąc razy lepsza od pierwszej!" - Tomasz Kot, Agnieszka Szulim i Agata Kulesza zapraszają na "Wakacje Mikołajka".
Tomasz Kot i Agata Kulesza ponownie zostaną parą! W polskiej wersji językowej komedii "Wakacje Mikołajka" (premiera w polskich kinach - 14 sierpnia) aktorski duet powróci do ról rodziców najzabawniejszego chłopca świata i uda się na upragnione wakacje nad francuskie morze. Na malowniczych plażach Bretanii towarzyszyć im będzie Agnieszka Szulim, dla której rola atrakcyjnej niemieckiej turystki stanowi początek dubbingowej przygody. Wszystko to w długo wyczekiwanej kontynuacji familijnego hitu, która - według zapewnień gwiazd - "ma być tysiąc razy lepsza od części pierwszej!"

W KINIE I NA DVD - ZWIASTUNY

6 sierpnia - Ankieta Canal+

ankieta canal+ Czy to dzieje się naprawdę? Canal+ na swoim facebookowym fanpage'u zamieścił ankietę do widzów, w której pyta się o wersję, którą widzowie wolą oglądać filmy. Czy to ma być wersja z lektorem, z napisami czy też z dubbingiem. Nie wiadomo na ile oceny z głosowania wpłyną na decyzje władz ale warto chyba zagłosować a przy okazji warto oddać głos na dubbing.
Canal+ była jedną z nielicznych stacji telewizyjnych, która w latach 90-tych zlecała masowo opracowywanie zagranicznych produkcji w polskiej wersji językowej. Podobnież stacja ta posiada w swoich archiwach wszystkie do tej pory zdubbingowane filmy. Może to jest najwyższa pora aby w jakiś sposób przekonać władze stacji by jednak nie stawiały krzyżyka przy dubbingu ?
Głos na ankietę możecie oddać klikając W TEN ODNOŚNIK

3 sierpnia - Antboy zaatakuje we wrześniu

Antboy zaatakuje we wrześniu Ostatnio zrobił nam się wysyp superbohaterów w kinach. W maju byli X-meni, w sierpniu oglądamy Strażników galaktyki a co przyniesie wrzesień? Wrzesień przyniesie kolejnego superbohatera - tym razem w dziecięcym wydaniu. Będzie to tym razem Antboy - za tą postacią kryje się dwunastolatek Pelle, który zacznie się zmieniać pod wpływem ugryzienia zmodyfikowanej ... mrówki (skąd my to znamy).
Film będzie wyświetlany w kinach (premiera 19 września) w polskiej wersji językowej. Obsada jak na razie nie jest jeszcze znana a dystrybutorem tego duńskiego filmu jest VIVARTO.
Nam pozostaje na razie do obejrzenia zwiastun, który już powstał w polskiej wersji językowej i czekanie na dalsze informacje od dystrybutora.
ZOBACZ POLSKI ZWIASTUN

2 sierpnia - Gorący dubbingowy sierpień

Gorący dubbingowy sierpień Półmetek wakacji za nami a przed nami gorący dubbingowy sierpień. W kinach czekają na nasz 3 filmy ludzkie (fabularne) oraz trzy filmy animowane a także jeden film na DVD i Bluray. Ale po kolei ... Filmów o Tarzanie było już całkiem sporo, tym razem będziemy mogli obejrzeć kolejną wersję jego przygód - Tarzan, król dżungli pokaże nam to co już znamy ale w całkiem innym świetle. Inna sprawa się ma ze Strażnikami Galaktyki czyli kolejną odsłoną przygód bohaterów wykreowanych przez Marvela. Kino akcji, fantastyka - to trzeba zobaczyć - dwie godziny wyjęte z życiorysu (trochę więcej bo trzeba doliczyć przed filmem reklamy :P ). Obaw wyżej wspomniane filmy już są do obejrzenia w kinach. Tydzień później, 8 sierpnia, powrócą do kin Wojownicze Żółwie Ninja. Na forach już zaczynają niektórzy grzmieć że ten film to, lekko mówiąc, nie będzie udany. Żółwie jakieś dziwne ... i wszystko jakieś inne. Może faktycznie trzeba byłoby zrobić kreskówkę jak za dawnych lat 90-tych ? :) No cóż, za tydzień się wszystko wyjaśni.
15 sierpnia to święto kościelne - więc chytrze przesunięto premierę o dzień wcześniej. I tak 14 sierpnia będziemy mogli obejrzeć dwa filmy. Pierwszy z nich, Dzwoneczek i tajemnica piratów jest skierowana do młodszej widowni. Kolejne przygody Dzwoneczka i jej przyjaciół zadowolą na pewno najmłodszego widza. Ci starsi, jak również dorośli, lubiący czytać przygody Mikołajka i znający na pamięć wszystkie jego przygody będą mogli skonfrontować to z tym co zobaczą w kinie bowiem 14 sierpnia w kinach pojawią się Wakacje Mikołajka. Szykuje się niezła zabawa.
Koniec sierpnia to propozycja dla miłośników, a raczej chyba dla miłośniczek lalki Barbie. 29 sierpnia w kinach pojawi się film Barbie i tajemnicze drzwi. Trochę to dziwne bowiem dotychczas przygody Barbie wychodziły wyłącznie na płytach DVD a tu dystrybutor przeniósł je do kin. Czyżby dochody ze sprzedaży płyt były tak duże, że dystrybutor chciałby zarobić na tym i w kinie ? Nieważne. Ważne jest chyba to iż miłośniczki Barbie na pewno wybiorą się na ten film.
Natomiast na DVD i Bluray - 20 sierpnia będziemy mogli obejrzeć film Noe: wybrany przez Boga, film zainspirowany biblijną historią. Kolejna próba przeniesienia opowieści biblijnych na ekran. Czy tym razem udana? Oceńcie to sami.
Wszystkim życzę miłego odbioru i do zobaczenia w kinach oraz przed telewizorami.

OSTATNIO W BAZIE
ZDUBBINGOWANYCH
FILMÓW

KINO I DVD

PRESSBOOK

ARCHIWUM

Przegapiłeś jakąś informację ?
To co pisałem na głównej stronie przeniosłem do Archiwum

więcej...

SPOŁECZNOŚCIOWO
Z DUBBINGIEM

BOX OFFICE

25 lipca
27 lipca


miejsce 2 : Samoloty 2
miejsce 3 : Jak wytresować
smoka 2

miejsce 5 : Gang Wiewióra
miejsce 6 : Transformers:
wiek zagłady

GALERIA ZDJĘĆ

Premiery, warsztaty, konferencje. Zobaczcie to na fotografiach.
Ostatnio byłem na warsztatach dubbingowych w Film Factory Studio.

więcej...

RECENZJE FILMÓW

FAQ

Zanim napiszesz do mnie maila zawierającego pytanie dotyczące dubbingu zobacz czy przypadkiem nie odpowiedziałem na niego w moim FAQ.

więcej...

opracowanie i treść ©2011 - Michał Culek | kontakt

projekt: www.atcsites.com